Our Blog

Jak przygotować zwierzę do zabiegu pod narkozą?

Jak przygotować zwierzę do zabiegu pod narkozą ?

12 godzin przed zabiegiem trzeba zastosować głodówkę, jednocześnie pamiętając o dostępie do wody, którą należy odstawić na 4 godziny przed operacją. Tak zwana głodówka jest konieczna ze względu na mogące pojawić się, w konsekwencji interakcji z preparatami narkotycznymi, odruchy wymitone. W czasie zabiegu mogą one doprowadzić do jego komplikacji.

Pełen żołądek stanowi również obciążenie dla układu krążenia co opóźnia efekt działania znieczulenia i utrudnia póżniejszy metabolizm środków usypiających. Jeśli zwierzę pozostaje na wybiegu, należy je odizolować i postępować zgodnie ze wskazówkami powyżej.

Jak zaopiekować się zwierzęciem po zabiegu pod narkozą ?

Należy je trzymać w ciepłym pomieszczeniu, ewentualnie przykryć kocem, a także odizolować od hałasu oraz innych zwierząt. Ruch powinien być ograniczony do minimum. Legowisko powinno być usytuowane na podłodze. Zabezpiecza to zwierzę przed upadkiem. Proszę pamiętać o głodówce, która została zastosowana dzień przed zabiegiem. Nie można podawać pełnowartościowego posiłku tuż po wybudzeniu zwierzęcia. Zalecamy by zrobić to dopiero następnego dnia. Do tego czasu należy zapewnić dostęp do wody, a także podać lekkostrawny posiłek.

Tags:

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!